Ergonomiczne rozwiązania w kuchni to główny cel naszej firmy, dlatego dużą wagę przywiązujemy do współpracy z nowoczesnym sprzętem gospodarstwa domowego oraz do jakości wykonania.

Projektowanie dużych otwartych przestrzeni w nowoczesnych wnętrzach czynią kuchnie wizytówką całego domu.
czytaj więcej
Jesteśmy profesjonalną firmą zajmującą się kompleksową aranżacją kuchni na indywidualne zamówienie.

Chętnie słuchamy i rozmawiamy o potrzebach naszych klientów. Uwzględniamy wzrost, upodobania i temperament.

Zadbamy aby codzienność w Państwa kuchni była prawdziwą przyjemnością.
czytaj więcej
Lubimy ludzi i szanujemy każdego człowieka.

Naszym zaangażowaniem chcemy upiększyć i umilić świat naszych klientów i tysiące cennych niepowtarzalnych chwil. Mamy bardzo zróżnicowaną ofertę dla mniej lub bardziej wymagających, by mogli każdego dnia cieszyć się ze swojej kuchni i trafnej inwestycji.

Zapraszamy do nas, jeśli poszukujesz wiarygodnej firmy, trwałych na lata rozwiązań, atrakcyjnej ceny i nie chcesz ryzykować.
czytaj więcej
Rozpoczynasz remont? Może niebawem odbierasz nowe mieszkanie?

To jest najlepszy moment na rozpoczęcie współpracy z ERGOMEBLE!

Dzięki współpracy z Klientem od samego początku inwestycji jesteśmy w stanie zminimalizować koszta związane z przeróbkami niezbędnymi do wykonania instalacji kuchennych – doradzając odpowiednie miejsca przyłączy wodnych, gazowych i elektrycznych.

Zapraszamy do współpracy.
czytaj więcej
Oferujemy szybką wycenę

Atrakcyjna cena jest niekwestionowanym atutem naszej marki.

Wybierając ofertę ERGOMEBLE wielokrotnie nawet od ręki w kilka minut będziemy mogli przedstawić Ci szacunkową cenę, gdyż cenimy Twój czas.

Wybierając się do nas aby zamówić meble lub po prostu sprawdzić cenę, przynieś wymiary kuchni (odległości ścian od otworów okiennych, drzwiowych, kaloryferów itp.), własne przemyślenia w głowie lub na kartce, ewentualnie zdjęcia Twojej kuchni.
czytaj więcej

KROK 1. OKREŚLENIE POTRZEB

Idealna kuchnia powinna charakteryzować się funkcjonalnością i zapewniać bezpieczne i przyjemne użytkowanie. Na samym początku powinniśmy ustalić, do czego przede wszystkim ma nam służyć kuchnia. Czy to będzie miejsce wyłącznie robocze czy też mamy zamiar w niej spędzać czas z domownikami. Warto pamiętać o ilości użytkowników pomieszczenia, ponieważ ma to znaczący wpływ przy określeniu wielkości kuchni. Teraz należałoby wymierzyć nasze pomieszczenie, dzięki czemu dowiemy się jaką rzeczywiście przestrzenią dysponujemy. Należy wziąć pod uwagę istniejące przyłącza, tj. wody i prądu, ponieważ nie zawsze można je przemieścić. Po dokonaniu takich ustaleń, dowiemy się ile miejsca możemy przeznaczyć na konkretne strefy w kuchni. Bardzo ważny jest podział kuchni na strefy pracy, ułatwiający nam codzienne czynności.

 

Wyróżniamy 5 takich stref:

1.Strefa zapasów - przechowujemy w niej żywność, zarówno w lodówce i zamrażarce oraz w przeznaczonych do tego szafkach.

2.Strefa przechowywania - powinna znaleźć się tu zastawa stołowa, szkło i sztućce).

3.Strefa zmywania - musimy umieścić tu zlewozmywak, ew. zmywarkę oraz wydzielić miejsce na suszenie naczyń. Pod zlewem tradycyjnie wyznaczamy miejsce na składowanie detergentów oraz kosz na śmieci.

4.Strefa przygotowywania posiłków - jest ona najważniejsza w kuchni - powinna zajmować centralne miejsce w pomieszczeniu. Konieczny jest tu blat roboczy o minimalnej szerokości 90cm. Powinny się tu znaleźć wszystkie rzeczy, które musimy mieć pod ręką w czasie gotowania, a więc deska do krojenia, noże, ale i również przyprawy.

5. Strefa gotowania i pieczenia - mieszczamy tu kuchenkę, piekarnik, kuchenkę mikrofalową i obowiązkowo okap kuchenny. Przechowujemy w niej również garnki, patelnie i formy do pieczenia ciast. Strefy powinny być rozmieszczone w podanej wyżej kolejności. Osoby leworęczne powinny ustawić je na odwrót. Warto oddzielić je od siebie chociaż niewielkimi blatami roboczymi.

 

Aby kuchnia była naprawdę funkcjonalna musi spełniać zasadę trójkąta roboczego.

Zasada ta określa maksymalne odległości pomiędzy podstawowymi urządzeniami kuchennymi:

- od lodówki do zlewozmywaka 120cm-210cm.

- od zlewozmywaka do kuchenki 120cm-210cm (w małych pomieszczeniach dopuszczalne jest 90cm)

- od lodówki do kuchenki 120cm-270cm.

Trzymanie się tych prostych zasad, przy uwzględnieniu wymienionych odległości pomiędzy nimi, jest punktem wyjściowym do przekształcenia środowiska w kuchni, w miejsce kreatywnej i przyjemnej pracy.

 

Ustalmy teraz rodzaj układu, który najbardziej pasuje do naszej kuchni:

- zabudowa jednorzędowa -doskonale sprawdzi się w pokoju z niedużym aneksem kuchennym, czyli w kuchni otwartej.

- zabudowa z wyspą - ustawienie to zapewnia wiele przestrzeni do pracy, przy optymalnym wykorzystaniu stref.

- zabudowa dwurzędowa - jest to idealne rozwiązanie dla kuchni długich, gdzie okno i drzwi leżą po przeciwnych stronach.

- zabudowa w kształcie litery „L” - rozwiązanie tego typu bardzo często zezwala na ustawienie stołu w przeciwległym rogu pokoju.

- zabudowa w kształcie litery „U” - ustawienie tego typu zezwala na dowolne kształtowanie stref i szybki dostęp każdej z nich.

- zabudowa w kształcie litery „G” - wolnostojący rząd szafek pozwala wydzielić kuchnię z większego pomieszczenia, np. salonu.

 

 

 

KROK 2. OKREŚLENIE STYLU KUCHNI

Po podjęciu decyzji co do kształtu naszej przyszłej kuchni, możemy zastanowić się nad stylem w jakim ma być urządzona nasza kuchnia. Nie powinna ona odbiegać specjalnie od reszty mieszkania a wręcz jej styl powinien tworzyć logiczną kompozycję wynikającą z zamysłu całości domu. Obecnie w trendach kuchennych dominują dwa style : nowoczesny i rustykalny. Kuchnia w stylu nowoczesnym będzie bardziej odpowiednia dla osób przepełnionych energią i dynamizmem, ceniących sobie przede wszystkim praktyczność, wygodę i komfort. W stylu nowoczesnym przeważają gładkie powierzchnie oraz proste linie. Ogólnie panuje tu minimalizm. Styl klasyczny kuchni przypadnie do gustu osobom, dla których tradycyjne wartości i ciepło domowego ogniska stanowią najwyższą wartość w życiu.

 

KROK 3. PROJEKT

W trakcie projektowania kuchni warto zasięgnąć porady projektanta wnętrz - fachowiec maksymalnie wykorzysta każdą wolną przestrzeń i pomoże nam stworzyć prawdziwą kuchnię marzeń. Większość salonów mebli kuchennych zatrudnia projektanta, który pomoże nam optymalnie zagospodarować nawet niewielką kuchnię oraz doradzi, jakie rozwiązania dotyczące sprzętów i mebli będą dla nas najbardziej funkcjonalne. Im mniejsza kuchnia, tym ważniejsze jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni – mają tu zastosowanie głównie meble na wymiar, tworzone według indywidualnych projektów.

 

KROK 4. WYBÓR DOSTAWCY MEBLI

Oferta mebli kuchennych jest wręcz ogromna. Sami producenci oferują meble kuchenne z różnych materiałów, w rozmaitych kolorach, w wielu kształtach jak i cenach. Tak więc wybór naszej kuchni, wcale nie należy do łatwych. Decyzja dotycząca wyboru naszej kuchni nigdy nie powinna być przypadkowa lub uzależniona tylko i wyłącznie od wyglądu i ceny. Nasze meble powinny charakteryzować się nie tylko ciekawym wzornictwem, ale przede wszystkim wysoką jakością i starannością wykonania. Współcześni producenci kładą duży nacisk na wprowadzanie nowych technologii, jednocześnie uatrakcyjniając produkowane meble pod względem wyposażenia i form. Najnowsze, modne rozwiązania technologiczne, takie jak : mechanizmy wewnątrzszafkowe, szafki na wina, cargo czy podręczne kosze na odpady, sprawiają że nasza kuchnia może stać się wyjątkowo funkcjonalna, łatwa i wygodna w użytkowaniu.

 

KROK 5. WYBÓR SPRZĘTU AGD

W ofercie salonów kuchennych coraz częściej można znaleźć sprzęt AGD, który odpowiada indywidualnym wymogom klienta. Należy jednak pamiętać, że sprzęt powinien być wybrany dopiero po stworzeniu projektu całej kuchni. Uchroni to nas przed wyborem np. zmywarki pod zabudowę o innej szerokości, niż ta uwzględniona w projekcie.

 

KROK 6. PRZYGOTOWANIE POMIESZCZENIA, MONTAŻ ORAZ PODŁĄCZENIA

Jeżeli zdecydowaliśmy się zlecić projekt jednemu ze studiów meblowych, z wykonaniem nie powinno być problemu. Zazwyczaj studia kuchenne posiadają swoje ekipy montażowe. Przed rozpoczęciem montażu należy przygotować pomieszczenie, tak jak tego wymagał projekt. Pomieszczenie powinno być opróżnione z niepotrzebnych mebli, urządzeń. Należy również zadbać o przyłącza, powinny one być usytuowane zgodnie z projektem. Montaż mebli, w zależności od rodzaju zamówienia, trwa od jednego do trzech dni. W celu idealnego dopasowania wszystkich elementów, niektóre prace stolarskie muszą być wykonywane na bieżąco podczas montażu.

 

Podsumowując…

Gdy zdecydujemy się na zakup wymarzonej kuchni w salonie, wówczas jego pracownik dokonuje profesjonalnego pomiaru i robi projekt. Następnie podpisujemy umowę i czekamy. Kuchnia zamawiana jest u producenta i czas realizacji naszego zamówienia trwa od 1 tygodnia do 5 tygodni, w zależności od rodzaju frontów. Następnie transport i montaż mebli. W zasadzie zakładamy, że po wyjściu ostatniej ekipy, nasza kuchnia jest już gotowa do użytku. Teraz pozostaje nam tylko cieszyć się taką kuchnią, jaką chcieliśmy mieć.

Meble kuchenne Elbląg